Aksigorta ile yapmış olduğumuz Ritim Motivasyon Atölyesi ve Motivasyon Eğitimi aktivitesinde keyifli anlar yaşandı. Ritim etkinliğinde katılımcılar hem eğlendiler hem de takım ruhunu yeniden hatırlamış oldular.

21 Eylül 2018 Cuma günü Village Park’ta 30 kişilik Aksigorta ekibine yapmış olduğumuz Ritim Motivasyon Atölyesi etkinliği keyifli bir şekilde başladı. Aksigorta ekibi hiçbir şeyden habersiz bir şekilde alana geldiklerinde ne olacağını bilmeyen Aksigorta ekibi, etkinlik zamanı geldiğinde M3 Works asistanları tarafından dağıtılmaya başlanan enstrümanlar katılımcılara büyük sürpriz oldu. Başta enstrümanlarını inceleyen katılımcılar eğitmenimizin gelmesiyle etkinliğe başlamış oldu. 3 gruba ayrılan katılımcılar 1. Grupta tef, 2. Grupta darbuka ve 3. Grupta marakas olmak üzere toplam üç çeşit enstrüman aletleri olan etkinlikte, eğitmenimiz önce ritim enstrümanlarını katılımcılara tanıtıp neler yapacaklarını anlattı. Başlangıçta biraz egzersiz yaptıran eğitmenimiz daha sonra müzik aletlerine geçti. Enstrümanların nasıl çalınacağını gösteren eğitmenimiz daha sonra katılımcılardan çalmasını istedi, ilk denemeleri çokta başarılı olmayan katılımcılar birkaç tekrardan sonra doğru ritmi bularak ve tek bir ses çıkararak ilk aşamayı başarıyla tamamladılar. Zorlukların üstesinden takım olarak gelerek başarılı bir çalışma sergileyen katılımcılar, ritim enstrümanlarını çalmaya başladıkça etkinlikten daha da çok zevk almaya ve daha çok kenetlenmeye başladılar. Belirli bir seviyeye geldikten sonra ortaya çıkan kompozisyonu çalışan katılımcılar içlerindeki müzisyen ruhlarını ortaya çıkardılar. Takım olmanın, birlikte zorlukların üstesinden ne kadar kolay bir şekilde geldiklerini tekrar hatırlayan katılımcılar Ritim Atölyesi etkinliğini başarı ile bitirmişlerdi. İşlerinde profesyonel olan eğitmenlerimiz katılımcılara vermek istedikleri onlara anlatmak istediklerini başarılı şekilde karşı tarafa iletmişlerdi. Sonlara yaklaşılırken artık tek bir vücut gibi hareket eden Aksigorta ekibi bir orkestra gibi ritim aletlerini çalıyorlardı ve konser kaydı dediğimiz büyük kayıt alınıyordu.

M3 Works olarak Aksigorta ile gerçekleştirdiğimiz Ritim Atölyesi etkinliğinde enerjisi hiç düşmeyen bir etkinlik oldu. Katılımcıların ilk başlarda zorlansalar da sonraları takım olmaya başladıkça yapılan etkinliğin kolaylığını ortaya koydu.

Yer: Village Park / Polonezköy
Tarih: 21/09/2018

YouTube video