mozaik tablo

 

YouTube video

Romalılar’dan Zeugma’ya oradan da şirketinize ulaşan ölümsüz bir teknik, şimdi takımınızı güçlendirmek için sizlerle.

Binlerce minik mozaik taş, çalışanların hünerli ellerinde birleştiriliyor ve dev bir tablo oluşturuyor. Binlercekişinin bile katılabileceği bu dev eserde küçük gruplar birleşerek büyük grupları, büyük gruplar ise Mozaik Tablo’yu oluşturuyor.

Bir metre kareden 24 metrekareye boyutları hayat gücünüzle sınırlı olacak tablomuz dilerseniz başucunuzda durur, dilerseniz yemekhanenizin veyafabrikanızın duvarını baştan başa kaplar.

Katılımcı: 10-5000
Zaman: 60-90 dakika
Kazanımlar: Özgüven, İletişim, Yaratıcılık, Motivasyon, Yüksek Enerji

Birbiriden farlı parçaları düz bir zemin üzerinde bir araya getirerek oluşturan görsel yapıya mozaik denir. Mozaik ilk olarak Sümerler tarafında 5 bin yıl önce yapılmaya başlanmıştır.

Seramik metal, ahşap, cam gibi birçok farlı parçadan oluşabilir. Roma İmparatorluğu mozaik konusunda zengin eseler yaratmıştır. Evlerin avlularında kullanılmak için tasarladıkları mozaikten yapılmış süsler Roma İmparatorluğuna mozaik konusunda büyük bir ün kazandırmıştır. Hatay ın Antakya ilçesi Roma mozaiklerine dair zengin bir tarih barındırır.

Antoni Gaudi Mozaik sanatına bir başka boyut getirerek Barselona’daki Guel parkındaki koltukları mozaiklerle kaplamıştır. Seramik mozaiğe kolaj tekniğini yerleştiren bu çalışmanın adı ‘’Trencadis’’tir.

Chagel ve Picasso gibi birçok ünlü sanatçının da kullandığı mozaik sanatı yaratılan eserlere zenginleştirerek günümüze kadar ulaşmıştır.

Referans İşler

Air Liquide

Air Liquide çalışanlarının motivasyonlarını arttırmak, ekip ruhunu güçlendirmek ve takım çalışmalarına uyum sağlamalarını kolaylaştırmak adına Mozaik Tablo atölyesi etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.m3.com.tr/air-liquide-mozaik-tablo/

Eczacıbaşı

Aktivite alanına gelen katılımcılar ikramları yerken meraklı bakışlar arasında inceledikleri masalardaki renkli mozaik taşlarının, büyük tahtaların,fırçaların, kalemlerin ve tutkallar ile nasıl bir çalışma yapacakları hakkında hiçbir fikirleri yoktu. Meraklı bakışlar, M3 Works eğitmeninin konuşmaya başlaması ile son buldu. İlk olarak eğitmenimiz takım çalışmasının ve bütün olma düşüncesinin önemine dair bir konuşma yaptı.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.m3.com.tr/eczacibasi-mozaik-tablo/

GSK

M3 Works olarak GSK çalışanları ile gerçekleştirdiğimiz Mozaik Tablo atölyesi etkinliği katılımcılara renkli ve keyifli anlar yaşattı. GSK çalışanlarının Mozaik Tablo atölyesinde oluşturdukları mozaik tablo, GSK iplik fabrikasının giriş bölümünü süsleyecek ve böylece GSK çalışanlarının oluşturdukları mozaik güzel bir anı olarak kalacak.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.m3.com.tr/gsk-mozaik-tablo/

Etkinlik Türü
Indoor
Süre
60dk. - 90dk.
Katılımcı Sayısı
2-10 (Küçük Grup)
11-100 (Orta Grup)
101-1.000 (Büyük Grup)
1.001-10.000 (Mega Grup)
Kazanımlar
İletişim
Motivasyon
Özgüven
Yaratıcılık
Yüksek Enerji