Mozaik Tablo

mozaik tabloRomalılar’dan Zeugma’ya oradan da şirketinize ulaşan ölümsüz bir teknik, şimdi takımınızı güçlendirmek için sizlerle.

Binlerce minik mozaik taş, çalışanların hünerli ellerinde birleştiriliyor ve dev bir tablo oluşturuyor. Binlercekişinin bile katılabileceği bu dev eserde küçük gruplar birleşerek büyük grupları, büyük gruplar ise Mozaik Tablo’yu oluşturuyor.

Bir metre kareden 24 metrekareye boyutları hayat gücünüzle sınırlı olacak tablomuz dilerseniz başucunuzda durur, dilerseniz yemekhanenizin veyafabrikanızın duvarını baştan başa kaplar.

Katılımcı: 10-5000
Zaman: 60-90 dakika
Kazanımlar: Özgüven, İletişim, Yaratıcılık, Motivasyon, Yüksek Enerji

Birbiriden farlı parçaları düz bir zemin üzerinde bir araya getirerek oluşturan görsel yapıya mozaik denir. Mozaik ilk olarak Sümerler tarafında 5 bin yıl önce yapılmaya başlanmıştır.

Seramik metal, ahşap, cam gibi birçok farlı parçadan oluşabilir. Roma İmparatorluğu mozaik konusunda zengin eseler yaratmıştır. Evlerin avlularında kullanılmak için tasarladıkları mozaikten yapılmış süsler Roma İmparatorluğuna mozaik konusunda büyük bir ün kazandırmıştır. Hatay ın Antakya ilçesi Roma mozaiklerine dair zengin bir tarih barındırır.

Antoni Gaudi Mozaik sanatına bir başka boyut getirerek Barselona’daki Guel parkındaki koltukları mozaiklerle kaplamıştır. Seramik mozaiğe kolaj tekniğini yerleştiren bu çalışmanın adı ‘’Trencadis’’tir.

Chagel ve Picasso gibi birçok ünlü sanatçının da kullandığı mozaik sanatı yaratılan eserlere zenginleştirerek günümüze kadar ulaşmıştır.

Referans İşler

Becton Dickinson

becton-mozaik-280-150

M3 Works olarak Becton Dickinson ile yaptığımız Mozaik Tablo etkinliği Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de gerçekleşti. Etkinlik eğitmenimizin verdiği bilgiler ile başladı. Takımlara ayrılıp masalarının başına giden 30 katılımcı Mozaik Tablo etkinliğine başlamış oldular. Oldukça keyifli geçen etkinlik güzel görüntüler ortaya çıkardı.Etkinlikte takım çalışmasının önemini anlayan katılımcılar birlikte çalışmanın önemini anladılar.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.m3.com.tr/becton-dickinson-mozaik-tablo/

Etkinlik Türü
Indoor
Süre
60dk. - 90dk.
Katılımcı Sayısı
2-10 (Küçük Grup)
11-100 (Orta Grup)
101-1.000 (Büyük Grup)
1.001-10.000 (Mega Grup)
Kazanımlar
İletişim
Motivasyon
Özgüven
Yaratıcılık
Yüksek Enerji