M3 Works ekibi olarak Sabic ekibi ile Odadan Kaçış aktivitesini gerçekleştirdik. 21 Eylül 2018 Cuma günü İstanbul, Avrupa yakasında özel bir noktada bir araya geldiğimiz Sabic ekibi Odadan Kaçış aktivitesi için oldukça heyecanlıydı. Toplam 10 kişiden oluşan Sabic bir an önce aktiviteye başlamak istiyordu. Aktivite hakkında hiçbir fikir sahibi olmayan katılımcılar oldukça meraklı gözlerle aktivitenin başlamasını bekliyordu.

Katılımcıların odaya kilitlenmesiyle birlikte Odadan Kaçış resmen başlamış oldu.  İlk olarak ne yapacaklarını hiçbir şekilde bilmeyen katılımcılar etrafı kurcalamaya başladı. Büyük, küçük dağınıklıklar oluşturan Sabic ekibi yavaş yavaş şifreler ve kutular bulmaya başlamıştı. Birlikte hareket etmeleri gerektiğini fark eden katılımcılar takım olma halini yeniden keşfetti. Takım halinde ve birlikte hareket ederek daha hızlı ve çabuk odadan çıkabileceklerini fark eden katılımcılar hızla aşamaları tamamlıyordu. Takım çalışmasının en iyi örneklerinden biri olan Odadan Kaçış aktivitesi hem çeşitli zihinsel sorular içeren hem de takım halinde yapılması gereken görevlerden oluşuyordu. Odada bulunan kamera yardımıyla katılımcıların hareketleri izleniyordu. İpucu ihtiyacı duydukları anda asistanlarına çağrıda bulunan Sabic ekibi hemen sonuca ulaşmaya çalışıyordu. Şifreleri bulmaya ve çözmeye başlayan katılımcılar bir an önce odadan çıkmak istiyordu. Hep birlikte hareket ederek sonuca ulaşan Sabic böylece hem eğlendi hem öğrendi.

Gün sonunda bekleneninde altında bir sürede odadan çıkan Sabic ekibi büyük beğeni topladı. Hep birlikte kutlama yapan katılımcılar Odadan Kaçış aktivitesinin sonunda takım olma halini yeniden fark etmiş oldu. Hiç unutamayacakları anlar yaşayan katılımcılar bol bol fotoğraf çektirdi. Oldukça mutlu oldukları gözlemlenen katılımcılar birkaç saatte hoş vakit geçirerek farklı bir deneğim yaşamış oldular.

Yer: İstanbul
Tarih: 21/09/2018

YouTube video