YouTube video

M3 Works olarak takım olmayı amaçlayan, motivasyon ve enerji seviyesini en üst seviyeye çıkaran Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliği General Electric ekibi tarafından büyük ilgi gördü. Son derece başarılı müzikler ortaya çıkaran General Electric ekibi tam bir takım halinde ilerleyerek çok başarılı bir çalışma ortaya çıkardılar. Yapılan Ritim Atölyesi etkinliği General Electric ekibinin hem enerjisini hem de motivasyonunu üst seviyelere çıkartmış oldu.

25 Nisan Çarşamba günü M3 Works olarak 40 kişilik General Electric ekibine yapmış olduğumuz Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliği katılımcılara hem keyifli dakikalar yaşattı hem de tam anlamıyla ekip olmanın önemini fark etmelerini sağladı. Etkinlikten haberleri olamayan General Electric ekibi geçirdikleri yoğun bir günün ardından yorgun ve enerjileri düşmüş bir haldeydiler. Eğitmenler eşliğinde yapılan Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliği ekibin 3 farklı gruba ayrılıp; M3 Works asistanları tarafından önceden yerleştirilen darbuka, tef ve marakasların dağıtılması ile etkinliğe başlandı. General Electric ekibi ile etkinliğe başlamadan önce sahne alan eğitmen küçük bir gösteri yaparak katılımcıların kulaklarının pasını sildi ve birazdan katılımcıların nasıl bir gösteri yapacaklarını göstermiş oldular. Bu küçük ritim ve perküsyon gösterisinden sonra eğitmenin konuşmasıyla katılımcılar birkaç küçük egzersiz yaparak ısınmaya başladılar. Öncelikle enstrümanları tanıtıp onlar hakkında bilgi veren M3 Works eğitmeni daha sonra sırayla enstrümanları göstererek nasıl kullanabileceklerini anlatmaya başladı. Enstrümanların sahipleri eğitmenimiz eşliğinde tek tek öğrenirken aldıkları keyif ve öğrenme heyecanı General Electric ekibinin gülüşlerinden anlaşılıyordu. Belirli bir noktaya geldikten sonra ortaya çıkan kompozisyonu çalışan katılımcılar zorda olsa içlerindeki müzisyen ruhlarını ortaya çıkarmayı başardılar. Eğitmenimizi bile şaşkına uğratan katılımcılar beklentilerin üstünde bir performans sergileyerek eğitmenlerimizden de büyük beğeni topladılar. Etkinliğin başında çokta başarılı olamayan katılımcılar ilerledikçe ve tekrar ettikçe doğru ritmi, çalma şeklini bularak tek bir ses, tek bir müzik ortaya çıkarmayı başardılar. Müzik yapmak için takım olmanın önemini hatırlayan katılımcılar doğru ve istenilen müzikleri ortaya çıkarmaya başladılar. Sonlara yaklaşılırken artık tek bir vücut gibi hareket eden General Electric ekibi bir orkestra gibi ritim aletlerini çalıyorlardı. Eğitmenin bitirmesiyle çalışmayı bırakan katılımcılar, oturma düzenini alarak konser kaydı dediğimiz büyük kayıt ile atölyeyi başarıyla tamamladılar.

General Electric ekibi gerçekleştirdiği Ritim Atölyesinde katılımcıların yabancı olmasından dolayı tamamen İngilizce konuşularak gerçekleştirildi. Enerjisi hep en üst seviyede devam eden etkinlikte katılımcılar eğitmen eşliğinde tek bir ses ortaya çıkararak başarılı bir performans ortaya çıkardılar.

Yer: Wyndham Grand İstanbul Levent
Tarih: 25/04/2018

General Electric Ritmbox Ritim Atölyesi General Electric Ritmbox Ritim Atölyesi General Electric Ritmbox Ritim Atölyesi General Electric Ritmbox Ritim Atölyesi