makinelerBasit Makineler üretmek için dahi teknik ve analitik düşünce gücünü işlevsel bir hale getirmek gereklidir. Böyle bir takım çalışması neticesinde bilyelerin yol aldığı, domino taşlarının devrildiği, kısacası bir çok farklı görevlerin birbirini sıralaması ve en sonunda mekanizmanın asıl amacı olan tek bir görevi yerine getirmesi olarak tasarlanmıştır. Bu görev briefte de verildiği gibi ürünle ilgili olabilir hatta bebeğimize mamasını yedirebiliriz :)

YouTube video

Leonardo Da Vinci’nin ve birçok bilim adamının kuşaklar ötesine uzanan dehasını takımınızla birlikte canlandırma zamanı! Birkaç küçük makine icat edip bunları birleştirip daha güçlü makinelerle, kuvvetten büyük kazançlar sağlayacağız. Takım olarak hareket etmeden çok güç olan işleri birlikte nasıl başaracağımızı göreceğiz.

Kaynaklar ve zaman kısıtlı: Proje zamanında bitirilmeli!

Katılımcı: 5-500
Zaman: 90-180 dakika
Kazanımlar: İletişim, Yaratıcılık, Yüksek Enerji, Kaynak Yönetimi

 

Referans İşler

Mercedes

M3 Works olarak Mercedes ekibiyle gerçekleştirdiğimiz Basit Makineler aktivitesinde çok keyifli anlar yaşandı. Ellerindeki materyalleri kullanarak tüm ekipler tek bir makine oluşturup çalıştırdılar.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.m3.com.tr/mercedes-basit-makineler/

Mann Hummel

M3 Works olarak Mann Hummel ekibiyle gerçekleştirdiğimiz Basit Makineler aktivitesinde çok renkli ve keyifli anlar yaşandı. Ekibimiz 35 kişi olan katılımcıları takımlara ayırdı ve gerekli materyalleri verdi. Ellerindeki materyalleri kullanarak tüm ekipler tek bir makine oluşturdu.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.m3.com.tr/mann-hummel-basit-makineler/

Vaillant

M3 Works olarak Vaillant ekibiyle gerçekleştirdiğimiz Basit Makineler aktivitesinde çok renkli ve keyifli anlar yaşandı. Ekibimiz 11 kişi olan katılımcılara gerekli malzemeleri verdi.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.m3.com.tr/vaillant-basit-makineler/

Etkinlik Türü
Indoor & Outdoor
Süre
90dk. - 180dk.
Katılımcı Sayısı
2-10 (Küçük Grup)
11-100 (Orta Grup)
101-1.000 (Büyük Grup)
Kazanımlar
İletişim
Kaynak Yönetimi
Yaratıcılık
Yüksek Enerji