24 Mart 2018 Cumartesi günü M3 Works ekibi olarak Zingat ekibi ile birlikte düzenlediğimiz Videostar etkinliği katılımcılara keyifli anlar yaşattı. Best Western Şile’de buluştuğumuz 17 kişiden oluşan ekip hızla aktivitenin başlamasını bekliyordu.

M3 Works ekibinin hazırlıklarını bitirmesiyle birlikte aktiviteye geçildi. Sunucumuzun yönlendirmeleriyle birlikte aktivite başlamış oldu. Herkesin çocukluktan beri hayali olan oyunculuk, kameraman olmak ya da yönetmen olmak gibi isteklerini bu etkinlikte yaşayacaklardır. İki gruba ayrılan ekipler ilk aşamada senaryo yazmaya başladılar. Toplam otuz dakika verilen ekipler hızla senaryolarını tamamlamak için harekete geçti. Senaryo yazımının tamamlanmasının ardından sıra senaryoya uygun kostüm ve aksesuar seçimindeydi. Sıra videoları çekmene kısmına geldi. Yazılan senaryolara göre videoyu çekmeye başlayan takımlarda eğlence üst seviyelerdeydi. Aşamaların yavaş yavaş tamamlanmasıyla birlikte heyecan da giderek artıyordu. Bir saatlik film çekiminin tamamlanması ile birlikte sıra montaj kısmına geldi. Film çekiminin tamamlanmasının ardından etkinliğin başladığı salona giden takımlar M3 Works asistanlarıyla birlikte montaja başladı. Zingat ekibinin isteklerine göre montajlanan filmde çeşitli efektlere yer verildi. Montajı biten filmler gala için hazırdı. Büyük galada çektikleri filmleri izleyen ekipler hatalarını görüp birbirlerini eleştirdiler. Film gösterimlerinin bitmesiyle beraber ödül törenine geçildi. En iyi film vb. gibi dallarda ödüller verilerek Oscar Ödül Töreni düzenlendi.

Videostar aktivitesiyle beraber Zingat ekibi takım olmanın ve bir bütün olarak hareket etmenin önemini bir kez daha anladı. Eğlencenin yanı sıra öğretici yanı da bulunan Videostar aktivitesi katılımcılara hiç unutamayacakları anılar yaşattı.

Yer: Best Western Şile Gardens
Tarih: 23/03/2018

Zingat Videostar Zingat Videostar Zingat Videostar Zingat Videostar