Takım olmayı amaçlayan, motivasyon ve enerji seviyesini en üst seviyeye çıkaran Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliği Pasha Bank ekibi tarafından büyük ilgi gördü. Son derece başarılı müzikler çıkaran Pasha Bank ekibi tam bir takım halinde ilerleyerek çok başarılı bir çalışma ortaya çıkardılar. Yapılan Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliği Pasha Bank ekibinin hem enerjisini hem de motivasyonunu üst seviyelere çıkartmış oldu.

M3 Works olarak 40 kişilik Pasha Bank ekibine yapmış olduğumuz Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliği katılımcılara hem keyifli dakikalar yaşattı hem de tam anlamıyla ekip olmanın önemini bir kez daha fark etmelerini sağladı. Etkinlikten haberleri olamayan Pasha Bank ekibi yoğun bir günün ardından yorgun ve enerjileri düşmüş bir haldeydiler. M3 Works eğitmeni eşliğinde yapılan Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliği ekibin 3 farklı gruba ayrılıp; M3 Works asistanları tarafından önceden yerleştirilen darbuka, tef ve marakasların dağıtılması ile etkinliğe başlandı. Bu küçük ritim ve perküsyon gösterisinden sonra eğitmenin konuşmasıyla katılımcılar birkaç küçük egzersiz yaparak ısınmaya başladılar. Öncelikle enstrümanları tanıtıp onlar hakkında bilgi veren M3 Works eğitmeni daha sonra sırayla enstrümanları göstererek nasıl kullanabileceklerini anlatmaya başladı. Enstrümanların sahipleri eğitmenimiz eşliğinde tek tek öğrenirken aldıkları keyif ve öğrenme heyecanı Pasha Bank ekibinin gülüşlerinden anlaşılıyordu. Belirli bir noktaya geldikten sonra ortaya çıkan kompozisyonu çalışan katılımcılar zorda olsa içlerindeki müzisyen ruhlarını ortaya çıkarmayı başardılar.

Eğitmenimizi bile şaşkına uğratan katılımcılar beklentilerin üstünde bir performans sergileyerek eğitmenimizden de büyük beğeni topladılar. Etkinliğin başında çokta başarılı olamayan katılımcılar ilerledikçe ve tekrar ettikçe doğru ritmi, çalma şeklini bularak tek bir ses, tek bir müzik ortaya çıkarmayı başardılar. Müzik yapmak için takım olmanın öneminin farkına varan katılımcılar doğru ve istenilen müzikleri ortaya çıkarmaya başladılar. Sonlara yaklaşılırken artık tek bir vücut gibi hareket eden Pasha Bank ekibi bir orkestra gibi ritim aletlerini çalıyorlardı. Eğitmenin bitirmesiyle çalışmayı bırakan katılımcılar, oturma düzenini alarak konser kaydı dediğimiz büyük kayıt ile atölyeyi başarıyla tamamladılar.

Yer: Polonezköy
Tarih: 14/04/2018

Pasha Bank Ritmbox Ritim Atölyesi Pasha Bank Ritmbox Ritim Atölyesi Pasha Bank Ritmbox Ritim Atölyesi Pasha Bank Ritmbox Ritim Atölyesi