M3 Works olarak Logicom ekibi ile gerçekleştirdiğimiz Bisiklet Fabrikası etkinliği katılımcılara hem renkli hem de duygusal anlar yaşattı. Bisiklet Fabrikası’nda monte edilip yapılan bisikletler ihtiyaç sahibi çocuklara hediye edilerek bir sosyal sorumluluk projesi yerine getirildi.

Logicom’un 85 kişilik ekibine motivasyonlarını arttırmak, ekip ruhunu güçlendirmek adına Bisiklet Fabrikası etkinliği gerçekleştirdik. Bütün bir günün yorgunluğu ve sitresi yerini keyifli bir aktiviteye bırakmak için katılımcılarımız düşmüş olan motivasyonlarını ve enerjilerini bir etkinlikle yükselteceklerini düşünmemişlerdi. Aktivite alanına gelen katılımcılar masalardaki de monte bisikletleri gördüklerinde neler yapacakları hakkında küçük de olsa kafalarında bir fikir oluşmuştu ancak detaylara hakim değillerdi. Katılımcıların 10 adet masa ve üzerindeki de monte bisikletler hakkında yaptıkları yorumlar M3 Works eğitmeninin konuşmaya başlamasıyla son buldu. İlk önce aktivite ile ilgili kısa bir bilgiler veren eğitmenimiz katılımcıların kafalarındaki soru işaretlerini de birer birer ortadan kaldırmıştı. Birçok farklı beceriye sahip katılımcılar takım olarak birleştiklerinde çok daha fazlasını yapacaklardı. Bisiklet Fabrikası etkinliği bir takım çalışmasının yanı sıra aynı zamanda da bir sosyal sorumluluk projesidir. 10 masaya ayrılan katılımcılar masalarının başına geçtiler de monte bisikletler ve gerekli bütün ekipmanların bulunduğu masalarda artık katılımcılar Bisiklet Atölyesi etkinliğine hazırlardı. Bisiklet Fabrikası aynı zamandan bir sosyal sorumluluk projesi olduğundan dolayı yapılacak bisikletler derslerinde başarılı ancak maddi durumu yetersiz ihtiyaç sahibi çocuklara verilecekti bunun bilinciyle katılımcılar de monte bisikletleri daha bir özenle ve keyif alarak yapmaya başladılar. Etkinlik sırasında M3 Works asistanları katılımcıların yanlarında durarak onlara yardımcı olmaya çalışıyorlardı. Asistanların yardımları ve yönerge kitapçıkları sayesinde işleri biraz daha rahatlayan katılımcılar bisikletlerin her bir parçasını birleştirmek için tam anlamıyla büyük bir mücadele veriyorlardı. Ancak amacın bisikletleri hızlı bir şekilde bitirmek değil sağlam olmasına özen göstermekti, bu bisikletlere binecek küçük arkadaşlarımızın sağlığı her şeyden önce gelmekteydi. Bisikletlerin yapımının sonuna gelindiğinde sırada yapılan bisikletleri süsleme kısmı vardı. Birçok süs ile bisikletleri süsleyen katılımcılar daha sonrasında da hediye edilecek çocuklara mektuplar yazdılar. Bisikletleri birleştirip, süslemeleri ve mektup yazmayı bitiren katılımcılar etkinliğin son bulduğunu düşünürken aslında onları bekleyen başka bir sürpriz vardı, bisikletleri hediye edecekleri çocuklar yan salonda oyun ablaları ile oyun oynayarak beklemekteydiler. Final anı geldiğinde kapının açılıp çocukların içeriye girmesiyle katılımcılar duygusal anlar yaşadılar. Hem bir çocuğu sevindirmenin mutluluğu hem de takım halinde bir şeyler başarmanın ne kadar önemli bir şey olduğunu anladılar.

M3 Works olarak Logicom grubu ile gerçekleştirdiğimiz de monta Bisiklet Fabrikası etkinliği keyifli anlara sahne oldu. Etkinliği başarılı bir şekilde bitiren katılımcılarımızdan bisikletleri ihtiyaç sahibi çocuklara teslim ettik.

Yer: Gaziantep
Tarih: 31/03/2018

Logicom 2 Bisiklet Fabrikası Logicom 2 Bisiklet Fabrikası Logicom 2 Bisiklet Fabrikası Logicom 2 Bisiklet Fabrikası