YouTube video

Expanscience ekibi ile birlikte oldukça keyifli bir aktivite gerçekleştirdik. Hep birlikte hareket edip takım olmayı öğrenen katılımcı grubu oldukça mutlu görünüyordu. 40 kişiden oluşan katılımcı grubu ile birlikte Güral Sapanca’da buluştuk. Rutin toplantılarını gerçekleştiriyor olan katılımcılar Triatlon aktivitesiyle ilgili hiçbir detayı bilmiyordu. Hazırlıkların tamamlanmasıyla birlikte sunucumuzun açılışı yapması beklenmeye başlandı.

Sunucumuzun katılımcı grubuna Triatlon aktivitesini anlatmasıyla birlikte aktivite resmen başladı. İlk olarak 4 ayrı takıma ayrılan katılımcılar oldukça heyecanlı görünüyordu. Ne yapmaları gerektiğine hakim olan katılımcılar Triatlon aktivitesine başladı.

Triatlon aktivitesi üç ayrı oyundan oluşuyordu. İlk olarak Bot Yarışı ardından Engelli Parkur son olarak Okçuluk aktivitelerini gerçekleştirecek olan takımlar oldukça heyecanlıydı. Sunucumuzun direktifleriyle birlikte Bot Yarışı başladı. En hızlı sürede tüm takımın botla birlikte karşıya geçirilmesi gerekiyordu. Hız kesmeden ve takım içi iletişimi koparmadan takımlar karşıya geçmeyi başardı. Ardından Engelli Parkur yarışına geçildi. Engelli Parkur’da birbirinden zorlayıcı engelleri sırayla aşan takımlar son aşamaya gelmişti Okçuluk yarışıyla birlikte kazanan belirlenecekti. Her yarışmacının atışını gerçekleştirmesiyle birlikte Triatlon aktivite tamamlanmış oldu. Sırada tüm puanların toplanıp kazananın açıklanması vardı. Heyecan doruk noktaya ulaşmıştı.

Triatlon yarışı hem oldukça eğlenceli hem de oldukça öğretici bir aktivitedir. Takımlara ayrılan yarışmacılar sırayla yarışarak hem bireysel güçlerini ortaya çıkarırlar hem de takım olmanın önemini fark ederler. Takım içi iletişimi en üst düzeye çıkararak birbirlerini daha da yakında tanıma fırsatı yakalarlar. Böylece birbiri ardına oyunları oynarken hem eğlenirler hem öğrenirler. Triatlon yarışı sayesinde katılımcılar takım olmanın önemini bir kez daha fark etti. Koordineli hareket etmeyi de öğrenen yarışmacılar unutulmaz dakikalar geçirdi. Birçok olgunun bir arada olduğu Triatlon yarışında heyecan hiç azalmadı.

Yarışların sonuçlarının açıklanmasını heyecanla bekleyen katılımcılar kimin birinci olacağını merak ediyordu. Sunucumuzun sonuçları açıklamasıyla birlikte kazanan takıma kupası dereceye giren takımlara ise ödülleri verildi. Unutulmaz bir gün yaşayan katılımcılar bol bol fotoğraf çekti. Takım olmanın öneminin bir kez daha anlaşıldığı Triatlon yarışı böylelikle son bulmuş oldu. Oldukça mutlu oldukları gözlemlenen katılımcılar alandan ayrılmaya başladı.

Yer: Güral Sapanca Wellness Park
Tarih: 02/08/2016

Expanscience Triatlon Expanscience Triatlon Expanscience Triatlon Expanscience Triatlon Expanscience Triatlon Expanscience Triatlon Expanscience Triatlon Expanscience Triatlon Expanscience Triatlon Expanscience Triatlon Expanscience Triatlon Expanscience Triatlon Expanscience Triatlon Expanscience Triatlon Expanscience Triatlon Expanscience Triatlon