M3 Works olarak Alternatif Bank ekibi ile 3. Kez gerçekleştirdiğimiz Oyuncak Yapımı atölyesi etkinliği bütün katılımcılar tarafından beğenilen bir aktivite oldu. Etkinlik boyunca katılımcılar birbirleriyle yardımlaşarak gerçekleştirdikleri ahşap oyuncakları finalde başarılı bir şekilde sergilediler.

21 Eylül 2018 Cuma günü 23 kişilik Alternatif Bank ekibi ile 3. Kez gerçekleştirdiğimiz Oyuncak Fabrikası aktivitesi rengârenk görüntülere sahne oldu. Bir gün sürecek olan toplantılarında etkinlik yapılacağından haberleri olmayan katılımcılarımız toplantıların devamında enerjileri düşmüştü. İşte tam o sırada ara veren katılımcılar dışarı çıkıp bir nefes alırken, bizde M3 Works ekibi olarak içerideki hazırlıkları tamamlamaya başladık. Verilen aranın süresi bittiğinde içeriye giriş yapan katılımcılar masalarının üzerlerindeki ahşap maket oyuncakları gördüklerinde çok şaşırdılar. M3 Works eğitmeninin konuşması ile başlayan etkinlik ortamın enerjisini biraz daha yükseltmiş oldu. Oyuncak Yapım atölyesini gerçekleştiren katılımcılar hem eğleniyorlardı hem de birlikte yaptıkları için beraber zorlukların üstesinden gelmeyi ve bir takım olmanın önemini yeniden hatırlamış oluyorlardı. M3 Works asistanlarının masaların arasında dolaşırken katılımcılara da yardım ederek işlerini kolaylaştırıyor ve aktivitenin zorluklarını katılımcıların üstlerinden bir nebzede olsa alıyorlardı. Katılımcılar ilk başta zorlandıkları etkinlikte zaman ilerledikçe konuyu anlayıp kolaylaşmış olmaktaydı. Tam bir takım halinde çalışan katılımcılar, ekip uyumu ile göz doldurmaktaydı. Eğlendikleri her hallerinden belli olan Alternatif Bank ekibi baştaki düşük enerjilerinden eser kalmamış son derece pozitiflerdi. Maketlerini bitirenler bir sonraki aşama olan boyama kısmına geçerek maketlere içlerindeki duyguyu yansıttılar. Oyuncak Yapımı atölyesinde en önemli etken ise katılımcıların yapacakları oyuncaklar bağışlanarak çocuklara hediye edilecekti, yani Oyuncak Atölyesi sadece motivasyonu yükselten bir atölye değil aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesiydi.

M3 Works olarak Alternatif Bank ile 3. Kez gerçekleştirdiğimiz Oyuncak Fabrikası etkinliği keyif dolu dakikalara sahne oldu. Katılımcıların ekip olma, takım olmanın önemini hatırlayarak etkinliği başarılı bir şekilde bitirdiler. Yaptıkları ahşap oyuncakların birde ihtiyaç sahibi çocuklara bağışlanacağını duyan katılımcılar içlerindeki duygu yaptıkları ahşap oyuncaklara yansıttılar.

Yer: Alternatif Bank Genel Müdürlük
Tarih: 21/09/2018

YouTube video