23 Mart 2018 Cuma günü Abbott ekibi ile birlikte düzenlediğimiz Define Avı etkinliğinde keyifli dakikalar yaşandı. 200 kişilik tamamı yurt dışından gelen Abbott ekibi ile Tarihi Yarımada’da buluştuk. Sultanahmet Meydanı’nda toplandığımız Abbott ekibi bir an önce etkinliğe başlamak istiyordu.

M3 Works asistanlarının katılımcılara oyunu anlatıp Abbott ekibini 20 gruba ayırması ile etkinlik başlamış oldu. Hızla Sultanahmet Meydanı’nda dolaşmaya başlayan takımlarda heyecan had safhadaydı. Tamamen Fransızca konuşulan ve hazırlanan Define Avı etkinliği bizler içinde ayrı bir deneyim oldu. Ellerindeki harita ve pusula ile gidilecek noktayı bulan katılımcılar aktiviteye başladı. Her gittikleri noktada onları çeşitli sorular, görevler ve talimatlar bekliyordu. Bu görevlerin takım halinde yapılacak olması takımları birlikte hareket etmeye ve takım içi iletişimi kuvvetlendirmeye yönlendirdi. Abbott ekibi hem tarihi bir gezi yapmaya hem de eğlenceli bir aktivite geçirmeye başladı. Takım olmanın değerini anlatan Define Avı aktivitesi katılımcılara mesajını doğru iletti.

Sona yaklaştıkça takımlarda heyecan yükseldi. Hangi takımın birinci olacağı heyecan konusu olmuştu bile. Önemli olanın hız olmadığı aktivitede asıl amaç görevleri, soruları ve talimatları tam ve takım halinde yerine getirmekti. Aktivitenin tamamlanması ile birlikte heyecan doruk noktaya ulaştı. Birinci olan takımı sürpriz bir ödül bekliyordu. Birinci olan takımın belirlenmesiyle birlikte etkinlik sonrası teknede boğazın ortasında birinci olan takım için ödül töreni düzenlenerek bütün katılımcılara ödülleri verildi.

Takımlar birlikte hareket etme olgusunu ve takım olma bilincinin önemini bir kez daha anlamış oldu. Eğitici tarafının yanında oldukça eğlenceli de olan bu aktivite Abbott ekibine unutamayacakları anlar yaşattı.

Yer: Sultanahmet
Tarih: 23/03/2018

Abbott Define Avı Abbott Define Avı Abbott Define Avı Abbott Define Avı